Využití her v marketingové strategii

Zvažovali jste použití mobilních nebo webových her ve vašem marketingu nebo v reklamách? Pokud ne, v následujícím článku si probereme, proč se investice do her může vyplatit.

1. Hry neobtěžují

Reklamy na internetu, v televizi nebo na bilboardu bývají většinou spíše obtěžující. Hry nejenže neobtěžují, ale uživatelé je sami vyhledávají, což je oproti ostatním reklamním formátům neocenitelná výhoda.

2. Vysoká míra interakce

Zatímco klasická reklama je více či méně statická, jednou z vlastností reklamy ve hře je jejich schopnost vtáhnout hráče do dění na obrazovce a vzbudit emoce. A právě vzbuzování emocí může v uživateli zanechat daleko větší zážitek, než pohled na bilboard.

3. Zdroj uživatelských dat

Uživatelé ochotněji ponechají druhé straně své kontaktní údaje například prostřednictvím registračního formuláře., což je poté využitelné pro další reklamní kampaně. Efektivnost hry je jednoduše měřitelná, jelikož máte k dispozici veškeré data o hře a uživatelích – počet celkových instalací/odinstalací, nebo kolik času uživatel průměrně strávil hraním.

4. Virální hry

Na samotné hry nemusí být potřeba další reklama, protože se sami šíří prostřednictvím předávání informací mezi uživateli. Virální hry můžou zasáhnout až miliony uživatelů a to bez dalších investic do propagace.

5. Velký segment uživatelů

Hry neznají hranice věku.jak vyplývá z provedených průzkumů, průměrný věk hráče v USA se pohybuje okolo 33 let – obsah a podmínky her tedy nediktuje mládež ve věku 12–15 let, nýbrž dospělí a vzdělaní odběratelé.

6. Jsou multiplatformní

Moderní enginy umožňují exportovat hry pro nejrůznější zařízení a to bez větších kódových úprav. Je tak možné jednoduše publikovat hry pro mobilní telefony a tablety, webové prohlížeče, počítače nebo třeba herní konzole.

Chtěli byste vytvořit hru pro vaši značku? Nabízíme vývoj jednoduchých i komplexních her!

Srpen 14, 2018